Výsadba dvou remízků

 

Po předchozí přípravě v uplynulých měsících – usazování kůlů, oplocování, vrtání děr – nadešel čas vysázení 1 150 ks sazenic nektarodárných a plodonosných keřů a stromů. Na pozemek pod

kolejemi u Nové Vsi bylo vysázeno 780 stromků a keřů různých druhů, zbylých 370 sazenic bylo vysázeno na náš pozemek u Malé Hraštice :

Hloh

 Jeřáb ptačí

 Růže šípková

Trnka obecná

Ptačí zob

Řešetlák počistivý

 Líska obecná

Rybíz červený

Rybíz černý

Dřín obecný

Morušovník bílý

Pámelník bílý

Temnoplodec

Jabloň lesní

Sázení probíhalo stejně jako v roce 2019, tzn. předvrtanou jamku jsme zbavili většiny napadané ornice, do zbytku zeminy pak přidali kávovou lžičku hydrogelu, promíchali se zeminou a usadili sazenici, předem opatrně vyndanou z plastového kontejneru. Trochu hydrogelu jsme přidali i na vrchní část kořenového balu. Pak jsme již zasypali zeminou po vrtání tak, aby kořenový bal a hydrogel na horní části balu byl důkladně zakryt zeminou a zároveň jsme patřičně umačkali.  Hydrogel nám pomůže zadržovat vodu u sazenic. Doufáme, že tento přípravek nám pomůže omezit zasychání nových stromků a keřů a ty tak budou již brzo plnit funkci krajinotvorného prvku v našem okolí. Nyní budeme doufat v brzký déšť.


Děkujeme všem členům i rodinným příslušníkům za práci odvedenou na této brigádě, za dodržování rozestupů a ostatních protiepidemických opatření, především pak našim důchodcům, kteří nám přišli pomoci, i když již nemusí.

 

Po několika dotazech na účel oplocenky u Malé Hraštice, byla tato  ,,vyzdobena“ plakátem, vysvětlujícím účel této oplocenky

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.